Spojte se s námi



Bazénové opojení

Patříte mezi šťastlivce, kteří mají na zahradě bazén? Gratulujeme. Není nad to, skočit si po práci nebo po škole do vody! Pojďme si o tomto velikánovi naší zahrady něco říct – nejen to, jak se o bazén starat, aby byl čistý a zdravotně nezávadný, ale ukážeme si i pár tipů, jak si prostředí kolem něj udělat co nejpříjemnější.

Plavu zdravě  – v bazénu bez chlóru
Není nad to se vykoupat, aniž byste se báli, že vás po tom budou štípat oči, budete mít ekzém, zelené vlasy, zničené plavky nebo vybělený bazén. Chlorovaná voda už naštěstí začíná být minulostí.

Do světel reflektorů se dostává voda ošetřena bezchlórovou bazénovou chemií. Dokáže si spolehlivě poradit se všemi bakteriemi, řasou, viry nebo plísněmi a navíc nejde cítit po chlóru. Hodí se pro všechny typy domácích bazénů (s filtrací, bez filtrace, venkovní i zastřešené).  

Opaluji se na zrenovovaném lehátku

Znáte to– začíná být konečně teplo na koupání, a tak ze sklepa vytáhnete stará dobrá lehátka. Těšíte se, až se na jedno z nich natáhnete a necháte se vyhřívat sluncem. Jenže! Vzápětí objevíte v lehátku díru, nebo hůř – jakmile si sednete, stará látka se pod vámi protrhne a vy se ocitáte na kachličkách.
Potáhnout lehátko novou látkou je snadnější, než si myslíte. Stačí sehnat správnou pevnou lehátkovinu (třeba tu v KARS), naměřit a čalounickou pistolí vyrobit úplně nového krasavce, který vydrží alespoň dalších 10 let.

Užívám si stínu pod nataženou plachtou

Bazénové dovádění občas člověka unaví, a tak je pochopitelné, když se potřebujeme na chvíli natáhnout ve stínu. Stín si můžeme zařídit například tak, že natáhneme ode stromu ke zdi (nebo naopak) odolnou plachtu z lehátkoviny. Odolává nejen slunci, ale i povětrnostním výkyvům a návštěvám deště.

 

Ručníky mi schnou na věšáku z palety

Jste milovník palet nebo jim teprve začínáte přicházet na chuť? Tento vděčný kutilský artikl totiž může dobře posloužit i u vašeho bazénu. Stačí když na ošetřenou (klidně i různě barevně natřenou) paletu přišroubujete háčky na ručníky a připevníte ji ke zdi, aby nepadala. Na zeď ji můžete pověsit i celou, nevypadá to vůbec špatně. Jako dekoraci na ni můžete zavěsit i květináč, nebo nechat paletu jen tak prorůstat psím vínem. Do jejích útrob se pak dobře uskladňují různé hračky na vodní řádění.
Pro potřeby k výrobě se stavte do naší prodejny na Cejl 3.

Mám bazén plný lodí

Jste tak trochu hračička? A chcete udělat radost svým dětem? Nařežte kolečka z dlouhé pěnové tyče a udělejte z nich lodičky. Do koleček stačí napíchat párátka s vlaječkami do zmrzlinových pohárů.

Užívám si večerní atmosféru

Dá se vůbec atmosféra večerního koupání ještě nějak zlepšit? Jistě, o zútulnění na vaší zahradě se statečně postarají plápolající světla vyrobené ze zavařovacích sklenic. Je to velmi lehké a potěší to vašeho kutilského ducha. Starou sklenici umyjete, omotáte drátkem, na kterém uděláte na konci očko na zavěšení a vložíte dovnitř svíčku. Omniovky můžete ozvláštnit například krajkou nebo provázkem. Krásně se pak vyjímají zavěšené ve větvích stromu nebo jen tak na plotě.
Tip: Udělejte si domácí letní kino! Natáhněte na plot plátno a zavěste na strom světýlka. Větší romantiku byste těžko hledali.

 

Na další tipy se můžete podívat na našem Pinterestu



 

Líbil se Vám tento článek?

Nyní můžete odebírat náš e-mailový magazín s podobnými články! Stačí nej zaškrtnout svůj zájem ve formuláři.



Nahoru Zpět na seznam rad a tipů