Spojte se s námiDekorace pro venkovní svatbu

Svatba je den, na který se nezapomíná. A právě proto musí být všechno dokonalé, včetně výzdoby. Pokud plánujete svatbu na rozkvetlé louce, na chalupě u lesíka, u rybníka nebo zkrátka kdekoliv v přírodě, máme pro vás několik tipů, které krásně dotvoří romantickou atmosféru této velké události. A nebude vás to stát téměř žádné peníze.

Rozvěšené sklenice

Možná to zní zvláště, ale právě tato dekorace má obří podíl na útulnosti atmosféry celé akce. Přitom je to velmi jednoduché. Stačí vám k tomu několik zavařovacích sklenic, které vám leží ve spíži, tavicí pistoli, jutové provázky a kus záclony.  Pokud najdete i staré lahve od vína, přiberte je taky. Sklenici omyjte, vysušte a různě podle fantazie omotejte jutovým provázkem. U hrdla sklenice udělejte pevný uzel. Sklenici můžete přikrášlit pomocí krajky nebo kousku záclony a lepidla. Do některých sklenic vložte čajové svíčky, do některých dejte vodu a natrhejte luční květiny. Pomocí provázku je pak různě zavěste na větvičky stromů, na plot nebo je položte na stoly.

TIP: Hodit se vám může i ručně dělaný světelný řetěz. Návod najdete tady.

Girlandy mezi stromy

Girlanda je populární záležitost, která se čím dál častěji vyskytuje na nejrůznějších oslavách. Pokud se však jedná o romantickou a přírodně laděnou svatbu, je potřeba předejít kýči a vytvořit girlandu, která bude jednoduchá a jemná. Potřebujete několik pruhů nejrůznějších látek, včetně těch z juty. Hodí se i staré záclony nebo krajky. Nastříhejte je na pruhy o délce například 1m a šířce 15 cm. Vezměte si dlouhý jutový provázek, natáhněte ho mezi stromy a přivažte na něj nastříhané pruhy látky. Stačí je připevnit jednoduchým uzlem. Látky budou elegantně vát ve větru a dotvářet atmosféru.

TIP: Možná vás osloví i girlanda s drobnými jutovými květy. Návod najdete zde.

Slavobrána pro vaše ANO

Není nic krásnějšího než svatba pod rozvětveným stromem. Má to i tu výhodu, že nemusíte stavět žádnou konstrukci na slavobránu, stačí jen pořídit pořádný kus látky. Výběr je na vás, obecně platí, že bílá, béžová, ale i lososová, přírodní juta a starorůžová dokážou divy. Najděte vhodné větve, vezměte žebřík a obvažte větve tak, aby látka současně splývala až k zemi. Pokud se pak slavobrána ještě dotvoří lučním kvítím, budete mít zážitek nejen vy, ale všichni svatebčané.  

TIP: Sjednoťte celkový design vizuálu svatby a použijte stejnou látku i na obvázání židlí. Stačí jednoduchý uzel nebo mašle vzadu na opěrátku.

Inspiraci najdete i na našem Pinterestu.

 

Přejeme lásku a štěstí! 

 Nahoru Zpět na seznam rad a tipů