Spojte se s námiGirlanda – vytvořte si barevnější svět

Slovo girlanda pochází z Itálie a je ekvivalentem pro ozdobný závěs nebo věncoví z květin, větví a někdy dokonce i ovoce. V našem případě si však vytvoříme něco trochu více praktického –něco, co vydrží klidně i několik sezón. Látková girlanda totiž poslední dobou zdobí oslavy, zahrady, stromy a dvorky v čím dál více domácnostech. Důvod je zřejmý! Se zavěšenými girlandami je svět hned o něco veselejší.

Co budete potřebovat?

* Nejrůznější látky
* Nůžky
* Tužku
* Provázek z juty
* Tavicí pistoli

(Všechno pohodlně seženete na prodejně řemeslnických potřeb)  

Víc girland, víc zábavy

Abychom měli na výběr a také se pořádně kreativně vyřádili, připravili jsme pro vás nkolik různých girlandových variant. Můžete potěšit sebe i někoho darem.

Klasický trojúhelník

Není nad klasiku v podobě trojúhelníkové girlandy. Držte se hesla: čím barevnější, tím lepší!

Vezměte si pruh látky, ze kterého chcete girlandu vytvořit, ohněte jej napůl a směrem od ohybu vystřihněte trojúhelník. Když trojúhelník rozložíte, vznikne vám kosočtverec. Jakmile máte kosočtverců dostatek, vezměte si provázek a tavicí pistoli. Kosočterce rozložte ve stejných intervalech na stůl. Na ně položte provázek, vezměte si pistoli a každý kosočtverec v půlce přehněte a slepte.

Vlaječky

Stejně, jako u trojúhelníků můžete postupovat u girlandy složené z vlaječek.

 

Sukovaná

Asi nejjednodušší možná girlanda, na kterou potřebujete pouze krásně barevné látky a provázek. Princip spočívá v tom, že si nastříháte látku na dlouhé proužky a ty pak jednoduchým sukem přivážete vedle sebe k provázku.

TIP: Mezi pruhy látky vypadá dobře i nastříhaná záclona.

Girlanda na 1. máje

Vystříhejte si z látky srdíčka o velikosti, která vám bude nejsympatičtější. Můžete stříhat od oka nebo podle předkreslené šablony. Do každého rohu srdíčka potom prostřihněte dírku, kterou následně propletete provázek.

Růže z juty

Pravděpodobně nejpracnější girlanda se vyrábí z juty. Můžete však použít i různě barevné látky, avšak přírodnější jutová varianta má zkrátka něco do sebe. Vystřihněte si z látky malý ovál. Ten pak prostřihněte, jakobyste chtěli z celé látky vytvořit jednu zakroucenou žížalu. Následně žížalu smotejte dokola až docílíte tvaru poupátka od růže. Nechte si nesmotaný konec. Takto smotanou růžičku zalepte lepidlem, aby držela tvar. Přiložte ze spodí strany provázek a přes ten překlopte vyčnívající konec a zalepte. Takhle umotejte a nalepte jednu vedle druhé.

Máte kreativní náladu a chcete vyrábět i dál? Máme pro vás další návody

Dalšími girlandami se můžete inspirovatn a našem Pinterestu

 

 Nahoru Zpět na seznam rad a tipů