Spojte se s námiJak opravit záhradní houpačku

Říká se, že nutnost je matka vynálezu a my věříme, že u nás v Česku je vynálezců hodně. K odstranění poškození zahradní houpačky přistupuje každý jinak a my jsme se potkali jak se zoufalými řešeními, tak i vtipnějšími, ale důmyslnými nápady. Kreativitě se ale meze nekladou, zejména co se týče kutilství a oprav! 

Pokud jste se při usednutí na zahradní houpačku octli na zemi, nemusíte ji hned házet do žita. Na e-shopu KARS najdete širokou škálu lehátkovin, ze kterých se dá nový potah ušít. Samozřejmě záleží na tom, jakou houpačku a jaký polstr vlastníte. Lehátkovina je vhodná pro menší zátěž nebo jako stříška. Pokud se vám však podařilo roztrhnout sedací část a chcete si být jisti, že opravená houpačka přežije i apokalypsu, vsaďte na výplet pomocí popruhů.

Jak na to? 

1. Budete potřebovat popruhy (o šířce alespoň 4–5 cm), hrubou nit a silnější jehlu. Jednoduché, ale silné popruhy najdete na naší pobočce se sortimentem řemeslnických potřeb na ulici Cejl 3 v Brně. Určitě doporučujeme zvolit minimálně 50 metrů. 

2. Pokud to jde, připravte konstrukci. Začněte odšroubováním šroubků ze sedací i opěrné části.

Obr. č. 1

3. Začnětě sedací částí. Vezměte kotouč popruhů a omotávejte je kolem konstrukce – z jednoho konce přejděte na druhý a zase zpátky (viz obrázek). Začátek a konec výpletu sedací části silnou jehlou a nití přešijte tak, jak je to naznačeno na obrázku číslo 3. Nezapomeňte popruhy dobře napínat! 


Obr. č. 2


Obr. č. 3

4. Máte to? Super! Teď přijde ta složitější část. Zatím jste vypletli sedací část po její délce. Teď budete postupovat stejným způsobem, ale po šířce konstrukce. A nejen to – budete proplétat popruh nad a pod stávající dlouhé popruhy, které jste vypletli předtím (viz obrázek číslo 4). Je to podobný způsob, jakým se pletou košíky. Začátek popruhu opět zašijte silnou nití.


Obr. č. 4

5. Ukončete proplétání sedací části zašitím popruhu tak, jako v předchozích krocích. 

6. Sedací část máte hotovou. Podobným způsobem teď zpracujte opěrnou část, pokud je to potřeba.

A co dál?

Takto vypletenou záhradní houpačku můžete nechat jen tak, nebo k ní ještě vytvořit hezký potah z naší lehátkoviny. Věříme, že se vám projekt podaří a že na takto provedenou opravu houpačky vynaložíte méně financí, než byste dali za houpačku novou. 

Užívejte si léto a pocit, že jste doma opět něco sami krásně opravili!

 

Líbil se Vám tento článek?

Nyní můžete odebírat náš e-mailový magazín s podobnými články! Stačí nej zaškrtnout svůj zájem ve formuláři.Nahoru Zpět na seznam rad a tipů