Spojte se s námiJak udělat sofa ze staré vany

Máme tu vyšší školu recyklace! Nene nebojte se, to zvládnete, jen se potřebujete vybavit pořádnou kuráží a ochranným oblečením. Tentokrát si totiž řekneme, jak si ze staré vany vyrobit sofa na naše zápraží. Pokud jste to nevěděli, tak právě na zápraží vznikají nejlepší nápady. A k těm potřebujeme pořádné pohodlíčko.

 

 

Co budete potřebovat?

Scénář:

Je sobota a zrovna jste ji dovezli od pána přes inzerát nebo ze sběrného dvora. Postavíte ji doprostřed dílny a spokojeně na ni koukáte – krásně oprýskaná stará litinová vana na nožičkách. Ještě chvíli se kocháte a bez oběda se rovnou pustíte do její recyklace.

Nejprve si naměříte otvor, který budete za chvíli řezat. V duchu si opakujete tu otravnou pravdu dvakrát měř, jednou řež a přesně kreslíte (nebo lepící páskou naznačujete) místo, kudy povede řez. Nasazujete si ochranné brýle a v rukavicích saháte po brusce. Nejprve zkontrolujete jestli je v pořádku připravená a pak se zhluboka nadechnete. A pak že kutilství není vzrušující!

 

Řežete a sprška jisker kolem vás utvrzuje, že máte správný úhel. Ještě jednu stranu a bude to – už se vidíte s knížkou v ruce v nové pohodlné sedačce. Hotovo! Teď ještě opatrně zabrousit okraje, aby nebyly ostré. A je to, vyřízlý útvar vyděláte a s poodstoupením dvou metrů se díváte, jestli je všechno symetrické (v duchu se plácáte po rameni).

Teď je řada na nátěru. Máte to všechno dobře promyšlené – nohy budou tyrkysové, celá vana v odstínu červeného rybízu a potahová látka bude ta s proužkem laděná opět do tyrkysova. To bude parádička.
Pustíte si rádio, odmontujete nohy (pokud to jde) a celou vanu umyjete, aby na ní nátěr dobře přilnul.  Necháte jí oschnout na sluníčku – mezitím si dáte aspoň svačinu. Poté pokládáte na zem igelit, aby nebyla od barev celá dílna a začínáte natírat.

Po prvním nátěru sundáváte rukavice a jdete se podívat na připravený molitan. Jeho tloušťka je tak akorát, aby sezení ve vaně bylo pohodlné. Naměříte si látku (která je dost pevná, aby vydržela věky) a pustíte se do šití. Mezitím usychá první nátěr, a tak uděláte ještě druhý. Už to začíná vypadat!

Vanu necháte pořádně zaschnout do druhého dne, ať nátěr dokonale zatvrdne a nikde se neodře. Usínáte s pocitem, že je za vámi kus dobré kreativní práce a přemýšlíte o tom, že na zítřek pozvete přátele, aby vám přišli novou vanu pochválit.

 

 

Tak co říkáte, je ten příběh reálný?

Stará vana se dá recyklovat různě, my v KARS o tom něco víme – mrkněte se. 

 

Líbil se Vám tento článek?

Nyní můžete odebírat náš e-mailový magazín s podobnými články! Stačí nej zaškrtnout svůj zájem ve formuláři.Nahoru Zpět na seznam rad a tipů