Spojte se s námiNávod na výrobu originální rohožky

Dobrý den, pojďte dál a nezouvejte se. Stačí když si boty maličko otřete o naši novou rohožku, kterou jsme sami a ručně vyrobili. Že je krásná?

Co budete potřebovat?

* přírodní jutové lano
* tavnou pistoli
* nůžky
* lepicí krepovou pásku
(* případně pevnou látku na podlepení)

Pozn. Všechno potřebné seženete v prodejně ŘEMPO v Brně.

Motejte

Smotávání lana do těsné spirály je hlavní úloha při výrobě této krásné a praktické rohožky před dveře. Jediné co musíte při zamotávání dodržovat, je na lano neustále dávat dostatečné množství lepidla z tavné pistole. Provázek spotávejte do těsných různě velkých koleček. Konec lana ustřihněte a přilepte ke kolečku.

 

Slepujte

Různě velká kolečka následně naskládejte vedle sebe tak, jak se vám bude rohožka líbit. Jakmile budete mít naskládáno, slepte je pomocí tavicí pistole všechny k sobě. Pomozte si krepovou páskou tak, že ji od jednoho rohu ke druhému nalepíte a tím kolečka k sobě upevníte ještě víc.

TIP: Aby rohožka vydržela opravdu co možná nejdéle, podlepte ji pevnou látkou (seženete opět v ŘEMPO). Nalepte rohožku na látku a poté obstřihněte, abyste měli ten správný tvar.

Rohožka se dá následně ještě různě natírat. Sluší jí jak vyloženě přírodní outfit, tak i kombinovaný s nejrůznějšími barvami.

Chcete vyrábět dál? Máme pro vás spoustu návodů. A pokud vám ani to nestačí, můžete se inspirovat na našem pinterestu.

Nahoru Zpět na seznam rad a tipů