Spojte se s námiNenechte Valentýna usnout

Láska, jak známo, si nikdy nežádá příliš nákladné dary. Nikdo ani nechce soupeřit s tím druhým o hodnotnější věc. Samotná podstata přece tkví v tom, že se dokážete navzájem rozesmát, je vám vedle sebe dobře a cítíte se přirozeně. Jasně, jasně, ale co by to bylo za Valentýna bez překvapení? A když vyrobíte něco vlastnoručně, srdíčko jen zaplesá.

Ušijte valentýnský polštář

Chce to něco originálního a samozřejmě ne příliš kýčovitého, vytáhněte se s něčím, co má styl a kde ocení vaši zručnost. Zároveň se hodí, pokud bude dárek nejen hezký, ale i praktický. A také nejlíp, když ho budete potom moci používat oba dva. Z toho nám jasně vyplývá jediná věc – polštář. Jak jinak taky darovat modré z nebe?

Co budete potřebovat?

* modrý obdélník látky o velikosti cca 47 × 92 cm
* kousek bílého filcu
* kousek červeného filcu
* šicí stroj
* výplň do polštáře
* tužku
* nůžky

Všechno, co na výrobu polštáře potřebujete, najdete v prodejnách KARS.

Příprava

Vezměte si modrou látku. Záleží na vás, jestli bude puntíkovaná nebo jemně proužkovaná. Důležité je, aby převládala modrá jako samo nebe. Rozstřihněte ji napůl tak, aby vám zůstaly dva totožné čtverce. Každý okraj čtverce přeložte a našpendlete. Okraj široký asi 1 cm ze všech stran zašijte. A máme základ a jistotu, že se látka nebude nikde třepit.

Motiv

Našít na polštář srdíčko je stejná odrhovačka, jako zpívat pod okny falešným hlasem serenádu (ale stejně to vždycky zabere, takže pokud chcete, klidně tam našijte obří červené srdce). Budeme tedy vytvářet roztomilý motiv modrého z nebe.
Nakreslete si na bílou plstěnou látku mráček. Zkuste si to klidně před tím na papír a na látku to obkreslete. Mráček vystřihněte.
Nakreslete si na červený filc několik malých srdíček a rovněž vystřihněte.

Šití

Vezměte si jeden čtverec modré látky a na jeho líc (to, co bude nahoře) přiložte bílý mrak. Jakmile pro něj vyberete ideální místo, přišpendlete ho. Stejnou věc udělejte i se srdíčky, která jakoby vypadala, že z obláčku prší. Přejděte k šicímu stroji a obláček bílou nití našijte na modrou látku (můžete samozřejmě i ručně). Výhoda filcu je, že se netřepí, a tak nemusíte obláček nijak zapošívat. Následně přišijte srdíčka. Ta neobšívejte celá po obvodu, ale jen uprostřed. Strany srdíček budou tak vykukovat ven.

Napěchování a sešití

Před sebou máte finální kroky. Zbývá jen sešít oba čtverce dohromady a vycpat je výplní. Nezapomeňte čtverce sešívat z rubu. Na stál položíte 1. látku rubem nahoru a 2. látku na ni lícem nahoru. Takhle je sešijte ze tří stran a otočte (polo) polštář na líc. Napěchujte ho výplní, aby byl pořádně měkký a pohodlný a sešijte takhle z líce i poslední stranu.

Romantický polštář je na světě! Doufáme, že sklidí úspěch!  

Vychutnejte si Valentýnský den o začátku do konce

Valentýnský den si můžete vychutnat úplně celý. Začněte třeba tím, že své milované nebo milovanému připravíte do práce svačinu v podobě banánu s osobním vzkazem.
Vtip je v tom, že špendlíkem napíšete na slupku vzkaz, který v tu chvíli není na první pohled znatelný. Nápis začne hnědnout až za několik minut poté, takže z toho může být opravdu docela milé překvapení.

Doma pak můžete vytvořit romantickou atmosféru francouzské restaurace. Na stůl károvaný ubrus (pořídíte v KARS), do talíře ratatouille (odvážnější klidně žabí stehýnka), dvě skleničky dobrého šampaňského, pár svíček, na youtube soundtrack Amélie z Montmartru a romantika je na světě.

Jako signál, že se něco děje ještě nezapomeňte na kliku od obýváku nalepit malé srdíčko.

 

Přejeme vám, ať se všechno vydaří a celý den si užijete v harmonii a lásce. <3  

A pokud to letos nestihnete, nesmutněte – v záloze máme přece ještě 1. máj.  

Další inspiraci (nejen na zamilovaná polštáře) najdete na našem Pinterestu.Nahoru Zpět na seznam rad a tipů