Na základě USNESENÍ VLÁDY ČESKÉ REPUBLIKY z 21.10.2020 

jsme nuceni upravit chod našich prodejen takto:

Elektromateriál, svítidla, elektronářadí, výdejna e-shopu a zásilkovny, Ponávka 12
otevřeno - po-pá 9:00 - 17:00, sobota 8:30 - 12:00 - obsluha bude probíhat v režimu 1 + 1 (jeden prodavač + jeden zákazník)

 

Potřeby pro řemesla a hobby, Cejl 1
otevřeno - po-pá 9:00 - 17:00, sobota 8:30 - 12:00 - obsluha bude probíhat v režimu 1 + 1 (jeden prodavač + jeden zákazník)

 

Pracovní oděvy a oděvy pro zdravotnictví, ochranné prostředky, Koliště 49
otevřeno - po-pá 9:00 - 17:00, sobota 8:30 - 12:00 - obslouženi mohou být pouze firemní zákazníci a zákazníci s objednávkou vytvořenou prostřednictvím našeho eshopu www.obchod-kars.cz nebo formuláře na www.kars-brno.cz s osobním odběrem

 

Pracovní a zdravotní obuv, Koliště 49
otevřeno - po-pá 9:00 - 17:00, sobota 8:30 - 12:00 - obslouženi mohou být pouze firemní zákazníci a zákazníci s objednávkou vytvořenou prostřednictvím našeho eshopu www.obchod-kars.cz nebo formuláře na www.kars-brno.cz s osobním odběrem

 

Metrový textil, Benešova 2/4
otevřeno - po-pá 9:00 - 17:00, sobota 8:30 - 12:00 - obsluha bude probíhat v režimu 1 + 1 (jeden prodavač + jeden zákazník)

 

Standardně uvedená prodejní doba není v tuto chvíli platná. Děkujeme za pochopení.

Spojte se s námiOpravte si staré zahradní lehátko

Máte doma staré zahradní lehátko, které stále drží tvar, ale je už dost potrhané? Je jeho látka spíše parodií na hezkou a praktickou dekoraci na váš dvorek? Vdechněte lehátku nový život! Konstrukce klasického lehátka je geniální, co si budeme vykládat. Jednoduchá mechanika s látkou uprostřed znamená neskutečné pohodlí za pár sekund po rozložení. Pojďme ho trošku oprášit, ať může zase pár let sloužit.

 

Co budeme potřebovat?

* Lehátkovinu  
* Suchý zip (o šířce alespoň 10 cm, pořídíte v KARS)
* Šicí stroj
* Metr
* Křídu

Na polštářek:
* Molitan
* Látku
* Stuhu

Látka je základ

Před vámi pravděpodobně stojí staré smutné lehátko. První, co uděláte je, že odstřihnete starý potah. Ten však nevyhazujte. Podle jeho rozměrů si totiž naměříte novou látku. Tedy alespoň jeho šířku, která bývá většinou asi 45 cm. Vzhledem k tomu, že se na látku bude přišívat suchý zip, uděláte ji alespoň o 40 cm delší než byla původní. Naměřte, nakreslete a ustřihněte.

Potah, co můžete prát

Aby potah na lehátku nevězel zase dalších 20 let a pomalu se nešpinil, vyrobíme si takový, co se dá pohodlně sundat a vyprat. Suchý zip o šířce alespoň 10 cm bude stačit na to, aby látka hravě vydržela i pod váhou kolem 100 kilogramů. Jediné, co teď potřebujete, je naměřit si, kde budou suché zipy našity. Vezměte si nastřiženou látku a vyzkoušejte ji přímo na lehátku. Provlékněte ji, napněte ji tak, aby zůstala trošku prověšená a udělejte si křídou značky a poté suchý zip našijte.

Polštářek pro největší pohodlí

Potřebujeme k tomu jen molitan,kus látky a stuhu. Polštářek nebude tradičního čtveratého tvaru, ale bude to spíše taková nudle, která se zavěsí za horní tyčku lehátka.


Naměřte si šířku 45 cm a délku 30 cm. Návod, jak polštářek ušít, najdete například tady. Do povlaku na polštářek však nezapomeňte všít ještě stuhu, za kterou se polštářek přiváže k lehátku. Povlak máte, teď si jen podle něj naměřte velikost molitanu, ten ustřihněte a vložte do potahu. Pokud vám šicí stroj nedělá problém, můžete místo stuhy ušít poutka ze stejné látky na suchý zip.

TIP: Pokud chcete mít lehátko opravdu jako nové, vezměte do ruky smirkový papír a malinko ho vypucujte. Nezapoměňte ho potom ještě natřít ochrannou vrstvou, aby netrouchnivělo, když zmokne.

 

Zvládli jste to? Jste skvělí! Přejeme vám hodně odpočinkových chvil na vašem krásném novém lehátku.

Zajímají vás další návody? Mrkněte se, co jsme pro vás připravili.

Pokud vám ani to nestačí, můžete se inspirovat naším Pinterestem.Nahoru Zpět na seznam rad a tipů