Spojte se s námiOzdobte si květináč

Řekněte někomu, třeba mámě, že ji máte rádi. A řekněte to rovnou ručně dělaným dárkem, ze kterého bude mít opravdu radost. Uvidí, že jste si jen na něj vyhradili čas a bude vás milovat ještě víc… počkat, počkat, vždyť to vlastně už ani nejde!

Když nevíš, řekni to květinou!

Tento fígl tu máme odjakživa a funguje 100% Květinu v květináči má vaše máma totiž pak pořád na očích a může si tím připomínat váš společný den. Pojďme si ukázat pár návodů, jak ten květináč trošičku vyzdobit. Výběr květiny je už na vás.

Varianta č. 1 – juta + nápis

Budete potřebovat klasický keramický květináč, bílou a černou akrylovou barvu, jutový provázek, stuhu z juty a tavicí pistoli. Je to velmi jednoduché. Spodní část květináče přetřete bílou barvou. Po zaschnutí si vezmete černou a vytvoříte nápis. Fantazii se meze nekladou. Super máma,  Nejlepší máma na světě, nebo jenom srdíčko? To je na vás. Na horní část nádoby budete klást po částech lepidlo z pistole a kolem dokola omotávat provázek. Celou vrchní část jím omotáte a jako třešničku na dortu obvážete jutovou stuhou. (Provázek i stuha k dostání v prodejně Řempo na Cejlu 3). A je to.

Varianta č. 2 – juta + vaše fotky

Postup s horní částí květináče je naprosto stejný. Rozdíl je ve spodní části. Vyberete si fotky, na které jste s mámou nebo celá rodina a vytisknete je na foto papír. Dejte pozor na velikost. Nejlepší je několik malých fotek, které pak budete lepit přes sebe. Jednotlivé fotografie vystřihněte a nalepte je do spodní části. A máte vzpomínku jak vyšitou!

Varianta č. 3 – látkové květináče

K tomu potřebujete kromě květináčů ještě pár kousků látky (ty si můžete vybrat na prodejně s metrovým textilem na Benešové 2) a lepidlo. Látku si zhruba naměřte, ustřihněte a rovnou nalepte. Vyberte látku, která podpoří svou barvou květinu, kterou pak zasadíte do květináče, zdůrazníte tak její krásu ještě víc.

 

Zajímají vás další návody, kterými byste si mohli zpestřit jak víkend, tak domácnost? Mrkněte na ně! Další inspiraci jsme pro vás vytřídili na Pinterestu

 Nahoru Zpět na seznam rad a tipů