Spojte se s námiS kůží na zeď

 

Přírodní materiál, který v interiéru vypadá luxusně, minimalisticky a naprosto skvostně? Ano, je to kůže. Výborně se hodí do domácností, které holdují přírodnímu designu.

KARS je jednou z mála brněnských prodejen, která ke koupi nabízí kůži. Na adrese Cejl 3, v prodejně Řemeslnických potřeb ji pořídíte ve formě pásků, ale i celých plátů. Pojďme si říct, jak si z ní vyrobit praktickou a zároveň esteticky dokonalou dekoraci.  

Věšák

Pokud jste milovníky přírody, tento věšák vás okouzlí. A chladná pravděpodobně nezůstane ani vaše návštěva, která si na něj bude věšet kabáty. Stačí pouze zajít do lesa, najít pěknou suchou větev a po cestě domů se zastavit do KARS pro dva pásky kůže.

Doma najdete místo, kde bude věšák viset. Vezmete si pásky kůže a do každého z nich uděláte na každé straně dírku. Pásek přehněte napůl. Totéž udělejte i s druhým páskem a pak do obou vložte větev. Podle její šířky nad větví pásek omotejte provázkem (nejlépe z přírodní juty, který najdete také v prodejně KARS). Udělejte si značky na stěně a pásky přivrtejte. Na Větev pak jen navěste několik kovových háčků a věšák je na světě.

Polička

Jednoduché a vkusné přichycení poličky za pomocí dvou kožených pásků zvládnete levou zadní. Stačí pouze dobře (klidně čtyřikrát) měřit. Vezměte si jednu dobře obroušenou desku, ze které nečouhají třísky a dejte kolem ní na každé straně oba pásky. Udělejte si značky na stěně a jednoduše přivrtejte pásky ke zdi. Vložte do nich desku a pak už jen ozdobte květinami, soškami, knihami nebo čímkoliv dalším.

Houpačka pro květinu

Visící kytky jsou v poslední době hitem každé správné domácnosti. Tentokrát však nesedí na trůně z provázků (jako jsme vám ukázali v předchozím návodu), ale v kůži. Jak na to?

Podle velikosti květináče vyřízněte z kůže pravidelný kříž. V každém rohu udělejte dírku. Vezměte si provázek z juty a ustřihněte 8 stejné délky. Provlečte jeden konec dírkou v cípu a udělejte uzel. Druhý konec provlečte dírkou v protějším cípu a udělejte totéž. Takhle to udělejte se všemi zbylými provázky. Poté doprostřed kříže vložte květináč a zavěste provázky na háček ve stropě nebo zdi. Vypadá to krásně.

 

Více inspirace hledejte na našem pinterestu. Pokud máte spoustu času a kreativní náladu, pak mrkněte na naše další návody.

 Nahoru Zpět na seznam rad a tipů