Spojte se s námiUdělejte si doma podzimní atmosféru plnou barev

Koho by nebavilo brouzdat se kobercem z červených a žlutých lístků. Podzim je král barev. Podzim je období, kdy jsme venku obklopení paletou teplých odstínů. Pojďte si tuto skvostnou atmosféru vytvořit i doma! Vybrali jsme pro vás několik tipů, které vás možná k výzdobě vašeho obydlí inspirují.

Ozdobte si vchodové dveře

Nemusíte dělat složité věnce z pracně propletených šišek nebo kaštanů. Nemusíte ani vázat jeden vedle druhého barevné listí. Bohatě stačí, když půjdete kolem některého z keřů, které běžně rostou na poli nebo v parku a utrhnete pár větviček. Ty pak jen smotáte a sem tam připevníte drátkem, aby držely v kruhu. K tomu se výborně hodí rostliny, které jen tak neopadají, když uschnou. Použijte například vřes, šípky, růže, mochyni, kalinu, rozchodník, ale dobře se hodí například i chilli nebo hortenzie. Aby květiny déle vydržely, můžete po uvázání použít lak na vlasy.
TIP: Chcete-li si s věncem opravdu vyhrát, můžete vytvořit jeden celý z juty. Mrkněte se na podrobný návod.


Stolování v podzimním stylu

Co budete potřebovat:
* Stůl
* Jutu
* Malé okrasné dýně
* Svíčky
* Šišky
* Jehličí

Pozvěte na dušičky přátele nebo rodinu a uspořádejte velký oběd. Na stůl rozložte široký pruh přírodní juty a dejte se do aranžování. Nemusíte to nijak zvlášť přehánět, stačí od všeho trošku. Velkou parádu udělají malé okrasné dýně. Pokud je nemáte, zvolte přírodní cestu v podobě šišek, větviček s listím nebo květiny. Estetickou korunu tomu nasadí několik štíhlých svíček (použít můžete ale i čajovky do zavařovaček).

 

Dýně nemusí patřit jen halloweenu

Co budete potřebovat:
* Oranžovou vlnu
* Jutový provázek
* Chlupatý drátek v zelené barvě
* Nůžky
Vše pohodlně seženete v prodejně řemeslnických potřeb KARS.

Nejlepší je vybrat vlnu, co má barvu zrovna dozrávající dýně. Namotáte si kolem dlaně několikrát dokola vlnu, ustřihnete až bude dostatečně buclatá a konec vlny zavážete kolem vzniklé koule, takže to vypadá, jako byste ji přepůlili. Nakonec vezmete chlupatý zelený drátek, který poslouží jako stopka. Takových dýní uděláte několik a pak jen zavěsíte na jutový provázek.

Šišky ve sklenici

Co budete potřebovat:
* Sklenici
* Šišky
* Světelný řetěz

Zní to divně, ale tento trik dokáže i z té nejméně útulné místnosti udělat příjemný pokojíček, kde zabalení do deku budete chtít poslouchat staré gramofonové desky. Je to velmi jednoduché. Stačí najít vhodnou sklenici, klidně velkou pětilitrovou zavařovačku a vhodit do ní šišky, co jste našli v parku. K nim přidáte světelný řetěz na baterky a kouzlo je na světě. Sklenice navíc můžete ozdobit mašlí z juty.

Ale pokud chcete halloween…

Co budete potřebovat:
* Světelný řetěz s většími baňkami
* Jutu
* Lepidlo
* Nůžky
* Černou fixu
* Jutový provázek

Pak byste výzdobu vašeho domu samozřejmě taky neměli podceňovat. Vytvořte si pro tuto příležitost pravou duchařinu. Vezměte si jutu a nastříhejte z ní několik čtverců řekněme 25 × 25cm. Přehněte čtverec napůl a uprostřed vystřihněte malou dírku. Tou prostrčte baňku světelného řetězu a lepidlem zalepte dírku tak, aby juta z baňky neklouzala. Pod baňkou udělejte z jutového provázku uzel, takže vznikne hlavička. Na tu nakreslete oči.  

 

Další inspiraci k podzimním dekoracím hledejte na našem Pinterestu.Nahoru Zpět na seznam rad a tipů