Spojte se s námiUšijte si kapsičku se zajíčkem – návod pro nedočkavce

Už se taky nemůžete dočkat jara? Počasí za okny sice ovládnout nedokážete, ale to čím si vybavíte svou domácnost, je naštěstí jen na vás. Připravili jsme pro vás návod, jak si vyrobit praktickou kapsičku na drobnosti. A abychom si to jaro přivolali, vybrali jsme pro vás odpovídající motiv, skoro až velikonoční. Ale to bychom opravdu předbíhali.

juta kapsicka

Co budete potřebovat:

*Přírodní jutu (pytlovinu)

* Barvu na textil a štěteček

* Bavlnka

* Zip

* Nůžky

* Jehlu a nit

 

Vylaďte jarní barvičky

 

První úkol je vybrat ten správný odstín zipu. Zastavte se u nás na adrese Cejl 3 v prodejně Řemeslnických potřeb a nechte se překvapit širokou škálou nejrůznějších barev, které nabízíme. Zkuste zip sladit s barvou na textil a bavlnkou. Můžete vybrat úplně stejné barvy nebo naopak zcela odlišné. Proč neladit do barev duhy, když už máme to jaro skoro za dveřmi?

juta barvy kapsicka

Nebojte se šití

 

Vystřihněte si dva stejně velké obdélníky z juty. A teď je na řadě šití. Nebojte, je to lehčí než se může zdát. Na jutu si přiložte zip z rubové strany a z horní strany jej přišijte.

Na obě tyto sešité části položíte další obdélník juty a přišijte jej k zipu z dolní čísti.

 juta zip kapsicka

Naruby

 

Celou sešitou část otočte rubem nahoru a přehněte napůl. Okraje pak přišijte k sobě cca 1 cm od okraje. Když máte hotovo, zip otevřete a kapsičku otočte rubem dovnitř. Tím jste se šitím hotoví.

zip juta kralik kapsa

Hop do jara

 

Poslední na řadu přijde samotný motiv. Barvami na textil namalujte na přední stranu jednoduchou siluetu zajíčka. Pokud se necítíte na malování naostro, není nic jednoduššího, než obkreslit zajíce z předem připravené šablony.  Šablonu na malování zajíčka najdete v návodu na velikonoční dekorace.Bonus na konec

 

Očko u zipu si doslova říká o nějakou ozdobu. Můžete použít bavlnku a vytvořit střapec nebo navléknout na provázek několik korálků či přívěsků.

 

Další inspiraci najdete na našem Pinterestu. Případně se můžete podívat na jiné DIY návody.Nahoru Zpět na seznam rad a tipů