Spojte se s námiUšijte si nepromokavý batoh

Léto láká k výletům, ale ať už jedete na chatu, vyrazíte do lesa na houby nebo jen k rybníku se psem, potřebujete s sebou svačinu a pár základních věcí. Na to se výborně hodí jednoduchý batoh, který si zvládnete ušít doma. A pokud zmoknete, nemusíte se o své věci bát, ty totiž díky speciálnímu nepromokavému materiálu kortexin zůstanou pěkně v suchu.

Co budete potřebovat?

* Látku kortexin
* Šicí stroj
* Metr
* Šňůru na uši
* Nůžky

Naměřit a vystřihnout

Vyberte si látku ve své nejoblíbenější barvě a jednoduše objednejte na e-shopu. Tato speciální látka je velmi odolná a nepromokavá, takže vydrží i náročnější výlety. Jakmile ji budete mít doma, pusťte se do práce. Naměřte si 35 × 45 cm a ustřihněte.
Důležité je ustřihnout dva malé proužky, které budou sloužit jako držáky uší. Stačí 2 obdélníčky o velikosti 5 × 8 cm.

Přišít očka na uši

Malé proužky přeložte podélně napůl tak, aby byly rubem nahoru a zašijte. Obraťte je pomocí spínacího špendlíku. A máte poutka! Ta přiložte k velké látce (asi 4 cm od spodní části). Na každou stranu přijde jedno poutko, které nezapomeňte přiložit očkem dovnitř. Rovnou je přišijte k látce.

Přehnout a zapošít

Vezměte oba velké obdélníky a horní část zahněte asi tak o 2 cm. Zapošijte tak, aby vám vznikl tunýlek, kterým budete později provlékat šňůru na uši.

K velké látce s poutky přiložte druhou část a přišijte k sobě po třech stranách tak, aby horní část (ta, kde nejsou poutka) zůstala otevřená. Otočte.

Provléknout uši a je to

Teď už zbývá jen provléknout šňůru, abyste měli batoh jak nosit. Ustřihněte dvě zhruba 3 m dlouhé šňůry. Na každou připněte spínací špendlík. Každé ucho následně protáhněte oběma tunýlky. Konce provlékněte po každé straně očkem a udělejte na obou šňůrách společný uzel, aby se uši nevyvlékly.

 

Chcete si ušít nebo vyrobit ještě něco? Podívejte se na naše další návody.

Inspirace na batohu najdete na speciální nástěnce našeho Pinterestu.

 

 

 

 Nahoru Zpět na seznam rad a tipů