Spojte se s námiUšijte si pohankový polštář, co vás zahřeje

Topení začíná běžet na plné obrátky, pytlíky s bylinkovým čajem se jeden za druhým topí v půllitrových hrncích a vy už se těšíte na Vánoce, abyste mohli dostat další zásobu teplých ponožek. Existuje však mnohem poetičtější způsob, jak se v chladnějších dnech zahřát. KARS přichází s návodem, jak si ušít polštářek, který budete milovat po celou zimu.

Co budete potřebovat:

* Barevnou pevnější látku na vrchní vrstvu
* Látku ze 100% bavlny na vnitřní váček
* Stuhu
* Šicí stroj
* Nůžky, krejčovskou křídu, metr
* Pohankové slupky (seženete v každé slušné zdravé výživě)
* Bylinky

Naměřte a nastříhejte

Takový polštářek nejen, že pěkně zahřeje, ale může pozitivně působit i na bolesti kloubů, zad, hlavy nebo krční páteře. Připravte si dva obdélníky ze 100% bavlny o velikosti 20×15 cm a dva obdélníky z různě barevné látky o velikosti 15×40 cm.

Sešijte

Dejte se do šití váčku na pohanku. Přiložte k sobě oba nastříhané obdélníky tak, aby byly naruby a sešijte na třech stranách. Povlak sešijte stejným způsobem. Čtvrtou stranu opět nesešívejte společně, ale zapošijte okraje tak, aby se nepáraly. Během zapošívání doprostřed našijte na každou stranu stuhu, aby se pak polštářek dal zavázat.

Naplňte

Pohankové slupky nejlepší možnou náplní, protože se zahřejí buď v mikrovlnce nebo na topení a pak celkem dlouho vydrží teplé. Podobně jsou na tom i špaldové slupky. Stačit vám bude 0,5 kg. Pamatujte, že polštářek nemusí být úplně napěchovaný, aby pěkně sedl na místo, které má hřát. Přidejte ke slupkám ještě nějaké bylinky jako levanduli nebo heřmánek a pěkně ho tím provoňte. Aromaterapie je zázračná! :) Jak naplníte, nezapomeňte zašít a povlíct tím krásným povlakem, co jste ušili.

Tip nakonec

Polštářek přece vůbec nemusí mít klasický tvar. Popusťte uzdu své dětské fantazii a vyrobte si něco roztomilého! Sova, jezevčík, kočka, příšera, dědečkova podobizna… Návod je vždy stejný – uvnitř váček s pohankovými slupkami potažený čímkoliv si ušijete.

Vybrali jsme pro vás několik možných tvarů, které by vás mohli bavit. Mrkněte se na náš Pinterest.

Chcete vidět další návody z díly KARS?Nahoru Zpět na seznam rad a tipů