INFORMACE PRO ZÁKAZNÍKY!

 

Prodejna ELEKTRO Cejl 1 se přesunula na Ponávku 12

a sloučila se s prodejnou ventilátorů.

Je to jen pár metrů.

Děkujeme, že nám zachováváte přízeň.

 

Prodejna Řemeslnických a hobby potřeb se přestěhovala na Cejl 1.

Je to jen přes ulici.

Spojte se s námiUšijte si rybu na prádlo

Statistika a interiér bez nápadu jsou obojí pěkná nuda – udělejte si to doma zábavnější. Začněte například takovou zdánlivou maličkostí, jako je koš na prádlo. Pokud máte navíc doma děti, bude vás to bavit dvojnásob. Koš, nebo spíše vak na prádlo ve tvaru ryby je osvěžením domácího prostředí a také velmi praktickým pomocníkem

Co na rybu budete potřebovat?

* tvrdý papír
* tužku
* látku 1m (případně tři různě barevné látky)
* provázek
* spínací špendlík
* špendlíky
* šicí stroj
* plstěný kousek bílé a černé na oči

 

Jak na to?

Na papír si nakreslete 0,5 m dlouhou šablonu. Tu si vystřihnete a přiložte na rub vybrané látky a 2 × obkreslete. Když oba nákresy vystřihnete, dostanete dvě části ryby.

Abyste ji mohli věšet za poutko a také, aby prádlo z kapra nevypadávalo, je potřeba udělat ještě tunýlek pro šňůrku. Přeložte tedy dvakrát horní okraj tak, aby se do něj vešel provázek (tedy asi 0.5 centimetru široký) a zašijte každý z kusů.

Nyní k sobě obě části ryby přišijte. Je důležité, aby konce obou tunýlků zůstaly nezašité.

Vezměte si provázek, který barevně bude ladit s celou rybou a na jeden z jeho konců napíchněte spínací špendlík, díky kterému se vám bude lépe provlékat provázek tunelem. Stejně dlouhý provázek provlékněte druhou stranou tak, aby oba konce jednoho provázku vykukovaly na jedné straně. Oba konce poté zavažte k sobě. Takto půjde horní část (pusa) ryby stáhnout a žádné oblečení z ní nevypadne.  

Teď už zbývá z bílé a černé plsti (nebo běžné látky) vystřihnout oči. Stačí, když vystřihnete jen větší a menší kolečka, která pak buď přišijete nebo přilepíte k rybě.

Tadá, a originální pytlík na prádlo je hotov. Můžete ho používat samozřejmě i na jiné věci než na špinavé oblečení.

1 nebo 3?

Třídit prádlo podle barev nemusíte jen vy, ale i ostatní členové vašeho příbytku. Jedna ryba na bílé, druhá na černé a poslední na barevné prádlo.

Látky pro všechny ryby, které zvládnete ušít, máme na prodejně metrového textilu KARS Benešova 2. Plstěné odřezky koupíte za téměř za hubičku na prodejně ŘEMPO Cejl 3.

Šití je vaše láska, a tak vám jen tak nějaká ryba nestačí? Podívejte se na naše další návody nebo se inspirujte na našem Pinterestu.  Nahoru Zpět na seznam rad a tipů