Spojte se s námiVítr ve vlasech s novou houpačkou

Patříte k těm, kterým dělá vyloženě dobře, když se jim žaludek v pravidelných intervalech zhoupne, což vám vzápětí přinese jakýsi pocit svobody a uvolnění? Houpačka totiž není pouze výsadou dětí, jak by se snad mohl někdo mylně domnívat. Vyrobte si jednu jenom pro sebe (no dobře, občas ji můžete někomu půjčit). Řekneme vám jak.

Co budete potřebovat:

* Vzrostlý strom na zahradě nebo na dvorku
* Pevné a široké prkýnko
* Vrtačku
* pevné jutové lano o tloušťce 12 nebo i 14 mm
* smirkový papír nebo brusku (někteří i lak nebo nátěrovku)
* žebřík

Postup:

Co by to bylo za léto bez pořádné houpačky! A vůbec za podzim, zimu a pak jaro. Pokud máte na zahradě strom, pak vám už nic nebrání vyrobit si krásný prostředek jak si nechat ovívat tváře čerstvým vzduchem. Prvně si však rozhodně vyzkoušejte, jestli je větev stromu dost pevná.

Připravte sedátko

Nejprve je potřeba připravit desku, na které budete vysedávat. Abyste si nezadřeli třísku, měli byste desku nejdříve obrousit. Stačit bude klasický smirkový papír, ale můžete použít i rychlejší variantu v podobě brusky. Desku pak můžete natřít venkovní barvou nebo nechat tak jak je.

Díry na provaz

Budete potřebovat 4 díry. Na každé straně 2. Naměřte si od okrajů minimálně 3 cm a udělejte značky, pak vyvrtejte díry.

Zauzlujte nahoře i dole

Pamatujte, že na houpačce se musíte cítit především bezpečně. Vezměte si žebřík a na tlustou a zdravou větev stromu zavěste lano. Na houpačku je nejlepší tento speciální uzel.

Ten udělejte celkově dvakrát nahoře u větve a dvakrát u desky, kterou lano provlečete. Je potřeba neustále myslet na to, jakou délku lana si nechávat v zásobě kvůli uzlům.  Konce lana můžete pojistit ještě obvázáním menším pevným provázkem.

A je to! Sláva, hurá! Teď se můžete jít houpat, rozjímat a klimbat nohama.  

TIP: Místo prkýnka dobře poslouží i starý skateboard nebo vyřazená židle!

 Nahoru Zpět na seznam rad a tipů