Spojte se s námiVyrobte dětem plstěnou halloweenskou masku

Halloween sice není tak úplně česká tradice, ale koho by nebavilo řádění na večírku plném kočiček, supermanů a princezen! Pokud jste kreativní, máme pro vás s KARS několik návrhů, podle kterých můžete svým malým raubířům vytvořit plstěnou masku, se kterou si můžou hrát klidně celý rok.

Co budete potřebovat:
* Filc (neboli látkovou plsť – pořídíte v prodejně ŘEMPO už od 17 Kč)
* Nůžky
* Šablonu
* šicí stroj nebo jehlu a nit
* tavicí pistoli
* Gumičku nebo provázek (v ŘEMPO)

Výroba kterékoliv masky má vždy stejný postup. Z filcu vystřihnete šablonu hlavní podkladové masky a k tomu z dalších barev vystřihnete další komponenty. Sešpendlíte, aby vám maska držela pohromadě a pak postupně přišíváte. Pro někoho je pohodlnější v ruce, někdo zvládne celou masku pečlivě obšít i na stroji. Můžete vyzkoušet i tavnou pisteli k přilepení kompoentů. Finálním krokem je přišití gumičky ze spodní strany masky.

Batman

Vytvořte jednoduchou masku a udělejte ze svého malého synka nebo dcerky hrdinu! V tomto případě stačí jen vystřihnout a obšít černý základ a doprostřed přilepit batmanovo logo.

Liška

Maska tohoto zrzavého lesního zvířátka je o něco složitější jako batmanova. Opět postupujete stejným způsobem, tzn. vystřihnete základ a nalepíte nebo přišijete další komponenty. Lišce můžete přidat například ještě malou mašli na ucho, přidá jí to na roztomilosti.

Mimoň

Kdo by je neměl rád. Pokud máte doma malého milovníka těchto žlutých kamarádů, dost možná ocení tuto masku.

Máme pro vás také inspiraci v podobě podzimní dekorace, mrkněte se.

Další nápady na plstěné masky najdete tady.

 Nahoru Zpět na seznam rad a tipů