Na základě USNESENÍ VLÁDY ČESKÉ REPUBLIKY z 21.10.2020 

jsme nuceni upravit chod našich prodejen takto:

Elektromateriál, svítidla, elektronářadí, výdejna e-shopu a zásilkovny, Ponávka 12
otevřeno - po-pá 9:00 - 17:00, sobota 8:30 - 12:00 - obsluha bude probíhat v režimu 1 + 1 (jeden prodavač + jeden zákazník)

 

Potřeby pro řemesla a hobby, Cejl 1
otevřeno - po-pá 9:00 - 17:00, sobota 8:30 - 12:00 - obsluha bude probíhat v režimu 1 + 1 (jeden prodavač + jeden zákazník)

 

Pracovní oděvy a oděvy pro zdravotnictví, ochranné prostředky, Koliště 49
otevřeno - po-pá 9:00 - 17:00, sobota 8:30 - 12:00 - obslouženi mohou být pouze firemní zákazníci a zákazníci s objednávkou vytvořenou prostřednictvím našeho eshopu www.obchod-kars.cz nebo formuláře na www.kars-brno.cz s osobním odběrem

 

Pracovní a zdravotní obuv, Koliště 49
otevřeno - po-pá 9:00 - 17:00, sobota 8:30 - 12:00 - obslouženi mohou být pouze firemní zákazníci a zákazníci s objednávkou vytvořenou prostřednictvím našeho eshopu www.obchod-kars.cz nebo formuláře na www.kars-brno.cz s osobním odběrem

 

Metrový textil, Benešova 2/4
otevřeno - po-pá 9:00 - 17:00, sobota 8:30 - 12:00 - obsluha bude probíhat v režimu 1 + 1 (jeden prodavač + jeden zákazník)

 

Standardně uvedená prodejní doba není v tuto chvíli platná. Děkujeme za pochopení.

Spojte se s námiVyrobte pelíšek a vodítko pro vašeho mazlíka

Přemýšlíte o tom, že si pořídíte nového chlupatého kámoše? Možná už jednoho máte, ale váš Rex, Fík nebo Lassie už stihla rozcupovat tři pelíšky a vám se přestalo chtít investovat do dalšího? Co kdybyste si zkusili sami jeden vyrobit?


Z čeho vyrobíte pelíšek? Molitanpotahová látkazip, šicí stroj, jehla a nit, kůže na poutko, špendlíky

Všechno, co budete k jeho výrobě potřebovat, najdete v prodejně řemeslnických potřeb KARS na adrese Cejl 3 nebo v prodejně metrového textilu na Benešové 2 nebo Cejlu 66.   

Naměřte to

Podle velikosti vašeho Alíka si nejprve musíte říct, jaký rozměr pelechu bude potřebovat, aby se mu v něm krásně spalo.  Nejlépe obecně vypadají pelíšky ve tvaru čtverce. Řekněme tedy, že budeme mít molitan o velikosti 50 ×50 cm a šířce 10 cm.

Teď vyberte látku. Váš pejsek na pelíšku pravděpodobně nebude jen spát, ale bude po něm skákat, válet se, škrábat do něj, možná i kousat – takže by měl nový pelech něco vydržet. Látku proto pořiďte z pevného plátna, ideální je i potahovka nebo kortexin. Nevypadá samozřejmě vůbec špatně ani kombinace dvou látek.

Látku si nastřihněte tak, že budete mít dva čtverce o velikosti 55 × 55 cm, 1 pruh látky o velikosti 165 × 13 cm. A jeden pruh 55 × 13 cm. A teď všechny ty díly látky musíte sešít dohromady, aby vznikl potah na připravený molitan.

Dejte se do šití

Vezměte si nejmenší pruh látky. Do té se musí teď našít zip. Látku přestřihněte podélně celou tak, že vám zbudou dva proužky široké 6,5 cm × 55 cm. Mezi tyto dva proužky našijte zip. Nezapomeňte látku u zipu mírně přehnout, aby se netřepila. 

Máte jeden proužek uprostřed se zipem a další dlouhý pruh. Tyto dva k sobě našijte. Vezměte jeden z velkých čtverců a přišpendlete k němu velký pruh. Začněte stranou se zipem, aby vám to krásně vyšlo. Stejně tak začněte šít až obšijete obvod čtverce celým pruhem. Pruh vzápětí zašijte se druhým koncem (tam kde je zip) k sobě.

Teď musíte našít kožené poutko na stranu, která je naproti straně se zipem. Nejprve si vezměte kůži, kterou vystřihněte do tvaru pásku ( o velikosti asi 15 × 4 cm) a celou ji kolem dokola (asi čtvrt centimetru od kraje) ošijte. Kůži přišijte doprostřed a jen na stranách, protože bude sloužit jako poutko.  

Už zbývá jen našít vrchní stranu. Důležité je si v tomto momentě rozepnout zip. Přišpendlete vrchní stranu ke spodní (s našitým pruhem) a zašijte po celé délce. Dejte ruku do otvoru se zipem a celý potah protáhněte, tím jej obrátíte z rubu na líc.

Aby celý pelech vypadal líp, můžete prošít zvěnčí všechny okraje. Šijte ručně, tlustší barevnou nití nebo bavlnkou a nemusíte být ani nervózní z toho, aby to bylo nějak přehnaně rovné.

 

Teď do potahu nacpěte molitan a máte hotovo!

 

 

 

PANÍ MARIE RADÍ: 

  • Z látek na výrobu pelíšku jsou podle mého názoru nejlepší bavlněný kepr nebo kortexin (ten máme i na obchod-kars.cz).
  • Zipy jsou ideální ustřihnout přímo na požadovanou délku. Je slušný výběr barev.
  • Molitan je k dispozici v různých rozměrech (opět na e-shopu) a kožené pásky jsou v různých šířích.

  

 Pozn. Paní Marie pracuje v prodejně řemeslnických potřeb KARS, kde každému vždy ráda poradí s výběrem. 

 

V KARS najdete také všechno potřebné k vlastní výrobě vodítka. Můžete ho vyrobit jak z těchto popruhů, tak i z provazů nebo lan.

Návod najdete v tomto videu.

Pro ty z vás, kteří by se chtěli inspirovat více, mrkněte na náš Pinterest.

    

    

 

 Nahoru Zpět na seznam rad a tipů