Spojte se s námiVyrobte si posezení na balkon

To máme ale krásně! Počasí jako dělané na celé léto na balkóně. Máme pro vás proto návod na velmi jednoduchou sedačku, na které se vám bude číst, pít kafíčko, snídat nebo klábosit s přáteli jedna radost!

Co budete potřebovat?

* 4 palety

* Brusku nebo smirkový papír

* Vruty a vrtačku

* Nátěrovku

Molitan

Látku a šití

Paletománie

Tak by se dala nazvat láska k paletovému nábytku, která ve společnosti neustále sílí. Není se čemu divit. Výroba nábytku z těchto praktických kousků je velmi levná a vypadá dobře. Sežeňte si 4 europalety, které vypadají k světu.

Vezměte si brusku nebo smirkový papír a pěkně je vyhlaďte. Můžete je potom natřít na velmi oblíbenou bílou nebo jakoukoliv jinou barvu. Vyhrajte si s tím.

Zaschlé palety dejte na sebe a sešroubujte, aby se vám při sezení nehýbaly. Nejvíc to paletové sedačce sluší v rohu balkonu nebo terasy.

Molitan pro měkké sezení

Na tvrdé sedačce nikdo sedět nechce. Proto je potřeba pořídit jim ještě molitan. Často se používá molitan, který má tloušťku 5 cm, můžete ale použít i ten, co má 10 cm. Sezení pak bude o 5 cm pohodlnější. :) Pořídit ho můžete přes e-shop Kars.  

Už jen ušít povlak

Aby bylo posezení dokonalé a všechno ladilo jak má, je potřeba si na molitan ušít ještě povlak. K tomu potřebujete vybrat látku. (Vyloženě ráj všech možných motivů a materiálů najdete v Brně na Benešové 2.)  

Vytvoříte si čtyři pruhy. Pokud má molitan velikost 200 cm na délku, 100 cm na šířku a tloušťku 10cm, vytvořte si 2 pruhy velké 12 cm × 102 cm a 2 pruhy o velikosti 12 cm × 202 cm. Potřebujete také dva velké obdélníky o velikosti 102 cm × 202 cm. A ty pak přišijete k sobě. Podrobnější návod včetně toho, jak přišít zip (abyste mohli povlak prát) najdete tady.  

A načančat

Máte hotovo. Stačí už jen dát molitanový sedák na palety, naskládat na něj pro opření barevné polštáře a je to. Molitan je kratší než paletový základ, takže vám zároveň vznikne i trocha místa jako stoleček na vaši knihu nebo čerstvé muffiny.

Zajímají vás další návody

Další inspiraci můžete najít na našem Pinterestu

 Nahoru Zpět na seznam rad a tipů