Spojte se s námiVyrobte si svítící řetěz

Světlo je prý zdrojem veškeré radosti. A dalo by se říct, že co se týče interiérového designu, může světlo za to, že je to doma tak útulné. Obzvlášť pak umělé osvětlení v podobě lampiček, lamp, lustrů nebo dekorativních řetězů. A právě ty nás zajímají nejvíce.

Pojďte si vyzkoušet výrobu jednoho z nich. Jakmile se vám to podaří, zaručujeme krásu a radost přesahující vaše očekávání. Základem takového řetězu je  pořádně dlouhý přírodní provázek z juty.

Co budete potřebovat?

Jak na to?

Ze všeho nejdřív si vezměte vodní balonky, které nafoukněte do velikosti, která se vám bude zdát jako ideální.

Balonek zavažte provázkem tak, abyste měli jistotu, že se balonek nevyfoukne. Podle této velikosti pak nafoukněte ještě další balonky. Záleží na tom, jak dlouhý máte světelný řetěz. Nemusíte z něj využít všechny žárovičky, pro dobrý efekt stačí, když si připravíte 7 – 10 balonků.

Nyní si připravte koště, které opřete o dvě protější židle tak, aby vám nezaclánělo. Vezměte si místu a vlijte do ní lepidlo. Je důležité, aby toto lepidlo bylo po zaschnutí transparentní. Do lepidla vlijte trochu vody a promíchejte. Tím připravíte lázeň, ve které následně vykoupejte provázek. Nemusíte ho tam namáčet celý. Stačí, když do mísy namočíte prozatím půl metru.

Do jedné ruky si vezměte nafouklý balonek. Do druhé namočený provázek. Nejprve přidržte začátek provázku na balonku a začněte obmotávat. Balonek nemusí být omotán celý, měly by být zanechány škvírky mezi provázky, aby skrze ně mohlo následně pronikat světlo.

omotavacka.png

Konec nalepte k provázku, který už je na balonku namotaný a ustřihněte. Za vyčnívající konec přivažte další kousek provázku a  přivažte k připravenému koštěti. Takhle pěkně vedle sebe zavěste i zbývající balonky. Ty nechte přes noc zaschnout.

visecka.jpg

Přichází fáze, která vás bude nejspíš bavit nejvíc. Vezměte si špendlík a vaše dosavadní dílo postupně propíchejte. Nafouknuté balonky prasknou a provázky budou stále držet tvar. Balonky opatrně vyndejte z koulí tak, abyste nijak neporušili provázky.

vytahovacka.png

A teď už připraveným koulím jen dodáme život v podobě světelného řetězu.

retez.png

Ten si rozložte na zemi či na stole a rozvrhněte si, jak vám vychází počet koulí na počet malých žároviček. Můžete například střídat žárovičku a kouli. Jakmile budete mít představu, vezměte si žárovičku a napasujte ji do horní části koule. Tam většinou krásně drží sama. Pokud ne, pomozte si lepidlem, tavnou pistolí nebo provázkem. Takto postupně vyrobte celý řetěz.

hotovo.png

Gratulujeme, máte krásný řetěz, kterým si můžete ozdobit váš domov.

Všechen materiál (kromě balonků a řetězu) už na  vás čeká na prodejně řemeslnických potřeb KARS na ulici Cejl3.

 

PANÍ MARIE RADÍ:

  • K výrobě řetězu nebo lustru máme v KARS spoustu nejrůznějších provázků. Kromě těch přírodních, máme jutové i v několika barvách. Použít můžete i sisál nebo bavlněné provázky. Záleží jen na vás, zda se rozhodnete pro barevné či naturální.
  • Co se týče lepidla, nejvhodnější je disperzní lepidlo přímo pro kutily nebo klasické lepidlo značky Pritt.  
      
    Pozn. Paní Marie pracuje v prodejně řemeslnických potřeb KARS, kde každému vždy ráda poradí s výběrem.

 

Na našem Pinterestu jsme pro vás vybrali další inspiraci k výrobě osvětlení.

 

Líbil se Vám tento článek?

Nyní můžete odebírat náš e-mailový magazín s podobnými články! Stačí nej zaškrtnout svůj zájem ve formuláři.

 
 
 
 
 

 Nahoru Zpět na seznam rad a tipů