Spojte se s námiVyrobte si vánoční dekoraci z juty

Naposledy jsme mluvili o tradici, kterou byste si mohli vytvořit na základě společného kreativního řádění nad vánočními ozdobami. Můžete však jejich výrobu pojmout dvojnásobně vánočně – udělat z ozdob rovnou vánoční dárek a vyrobit je natajno zavření u sebe v pokoji. Dárky jsou přece jenom tajemstvím č. 1.

Útlé přírodní stromečky
Co budete potřebovat:

*tvrdý papír
*nůžky
*tavicí pistoli
*stuhu z juty

Jednoduchá, ale docela působivá dekorace v podobě stromku nikdy není od věci. Jak na to? Nejdřív si vezměte tvrdý papír (velikost záleží na vás). Ten srolujte do kornoutu a v celé jeho délce ho takto zalepte. Aby pěkně rovně stál, vezměte si nůžky a přebývající cípy papíru zastřihněte. Pokud to není úplně rovné, nevadí. Posléze to zamaskujeme jutou. Stačí, když bude kužel stabilní.

Nyní si připravte tavnou pistoli a jutovou stuhu. Trik spočívá v tom, že jutovou stuhu omotáváte celý kužel zespodu směrem nahoru až k samému vrcholu. Stuhu však nejprve musíte přeložit napůl v její celé délce. Je tedy potřeba nejprve naklást lepidlo na místo, kde bude juta přichycena. Nanášejte lepidlo tak, aby byla přichycena jen horní část stuhy, spodní musí zůstat volná.  

Celý stromek máte pokryt jutou. Vezměte si nůžky a proužek po proužku nastříhávejte přilepenou jutu. Držte se intervalů 2 – 2,5 centimetru. Tím se srovnají veškeré nerovnosti a celý stromek zvětší svůj objem.

Skvělé, máte hotovo. Završit stromek můžete hvězdou na vrcholu nebo jinými ozdobami. Není však vůbec špatné nechat stromek jen tak.

Stylový svícen na svíčku

Co budete potřebovat:

* zavařovací sklenici
* nůžky
* tavicí pistoli
* stuhu z juty
* krajku
* provázek z juty
* knoflík

Vánoční atmosféře by nikdy nemělo chybět světlo z plápolající svíčky. Vyrobte si svícen ze zavařovacích sklenic. Je to velmi jednoduché.  

Jutou jednou dokola omotejte sklenici. Stuhu přilepte vzadu lepidlem. Vezměte si krajku, která by měla být o něco užší než juta, a omotejte ji stejně tak. Nakonec vezměte provázek, omotejte ho přes krajku a vepředu udělejte mašličku. Můžete to ještě okořenit přilepením přírodního knoflíku do středu mašle.

Takových udělejte několik, vyskládejte na parapet a vložte čajové svíčky. Vánoční atmosféra je na světě!

 

Kromě dekorace do bytu si můžete z juty a dalších přírodních materiálů vyrobit i vánoční ozdoby a dekorační věnec.

Potřebujete víc inspirace? Najdete ji na našem Pinterestu

 

 

 

 Nahoru Zpět na seznam rad a tipů