Spojte se s námiVytvořte adventní kalendář na větvi

No ano, rok se s rokem sešel a čerti už zase téměř mlátí řetězem na dveře. Čím uděláte radost svému malému dítku, když si letos zaslouží mnohem více než jen uhlí? Připravte mu vlastnoručně vyrobený adventní kalendář, který bude zároveň ozdobou vaší stěny.

Co budete potřebovat:
* 1 až 2 větve
* Přírodní jutu (pytlovinu)
* Šicí stroj
* Barvy
* Provázek

Běžte lovit do lesa

Tím nemyslíme zajíce, lišku nebo jelena. Vaším úlovkem budou krásně rostlé halouzky. Záleží na tom, do jakého lesa zrovna jdete, ale dobře vypadají především větve z břízy. Můžete samozřejmě vyrazit i k vodě a najít hladké naplaveniny.

Ušijte pytlíky z juty

Nejprve si představte, co budete do pytlíků dávat a podle toho určete jejich velikost. Pokud to budou drobné dárky velikosti Kinder vajíčka, bohatě vám stačí váčky o velikosti 10 × 10 cm. Vezměte si tedy jutu a ustřihněte pruh o velikosti 22 × 12 cm.

Přehněte ho napůl a zašijte po dvou stranách. Jedna musí zůstat otevřená. Na této straně se udělá tunýlek. Ten vytvoříte tak, že vrchní část pytlíku jemně ohrnete a zašijete tak, aby vám zůstala na jedné straně volná dvě očka. Pytlík následně otočíte z rubu na líc, tunýlkem provléknete provázek a uděláte uzel. Máte první pytlík, teď ještě 23 dalších.

Očíslujte

Vezměte si tempery, akrylové barvy nebo fixy a napište na jednotlivé pytlíky čísla od 1 do 24. Aby to vypadalo profesionálně, můžete si vytisknout číslice, vystřihnout je a použít to jako šablonu.

Pověste

Pak už jen pytlíčky navěste na větve. Větve svažte provázkem a než přijde den D, pověste na zeď. Nezapoměňte pak do pytlíčků samozřejmě dát všechny ty malé dárečky a dobrůtky.

 

Zajímá vás jak vyrobit adventní kalendář ve stylu kapsáře? Mrkněte se na náš další návod.

Můžete se inspirovat také na našem Pinterestu.Nahoru Zpět na seznam rad a tipů