Spojte se s námiVytvořte dekorační věnec z juty

Konečně se venku ochladilo, a tak se můžeme s klidným svědomím zavřít doma a s radostí se pustit do nových experimentů se sezónní dekorací. Venku to krásně začíná hrát barvami, vyloženě se tedy nabízí vyrobit nějakou podzimní ozdobu a udělat si to doma ještě útulnější. Chtělo by to ale něco krásného, z čeho budou mít u vás doma radost všichni. Vyrobte si věnec z juty. Výhodou je, že ho za měsíc můžete zcela jednoduše přetransformovat ve vánoční.

Co budete potřebovat:

Jutu (buď celou látku nebo předpřipravený jutový proužek)
Korpus z polystyrenu
Lepidlo
Listy, sušené kvítí, plsť, barevné drátky, šišky, okrasné dýně, větvičky šípku a cokoliv dalšího uznáte za vhodné

Postup

Omotejte

Ze všeho nejdřív je potřeba vytvořit si základ. Pokud máte k dispozici pruh z juty, omotejte jím celý polystyrenový kruh. Máte-li v záloze celistvou látku, pruh z ní vytvořte a teprve pak omotejte. Až bude celý korpus obtočen jutou, konec pojistěte lepidlem. Použít můžete přírodní nebo barvenou (obojí k dostání na e-shopu KARS či naší prodejně řemeslnických potřeb)

 

Přilepte

Teď přijde na řadu část, kde se krásně odreagujete manuální prací. Z látky si nastříhejte několik (cca 10 × 10 cm velikých) čtverečků.

Každý cípy čtverečku přiložte k sobě (nejprve dva protilehlé, které můžete rovnou přilepit na koncích k sobě, a potom zbylé dva protilehlé) až vám vznikne útvar ve tvaru padáčku. 

Potom přilepte cípy ke korpusu (můžete i přišpendlit).

 

Takto přidávejte postupně jeden vedle druhého dokud nezaplníte celou jednu stranu polystyrenu.

Ozdobte

Chcete ladit věnec do přírodna? Běžte ven a natrhejte nebo posbírejte všechny listy, suché kvítí, malé okrasné dýně, jeřabiny, šípky, větvičky, bylinky a všechno, co vás okouzlí svou barevností. Z listí nebo rovnou z juty si můžete například vyrobit krásné růže, kterým to na vašem věnci bude taky velmi slušet.
To všechno můžete vyrobit i z plsti. Dodat můžete různé látky, ze kterých uděláte mašli. Použít můžete nejrůznější stuhy.
Ozdoby přilepte lepidlem nebo přichyťte drátkem.

Vánoční věnec

Listí na podzimním věnci se brzy začne krabatit, a tak máte opět příležitost přiložit ruku k dílu. Stačí jen odstranit z věnce podzimní kvítí a ozdobit ho něčím, co políbila Paní Zima. Vyrábějte z plsti, natrhejte jehličnaté větvičky, dejte na věnec baňky a završte to obřími mašlemi či rolničkami. Dobře vypadají i mašle vyrobené z proužků barvené či přírodní juty.

PANÍ ALENA RADÍ

  • K výrobě věnce by bylo vhodné použít tavnou pistoli.

  • Věnec je také možné omotat přírodním lanem. K jutě se výborně hodí lněno- konopné, bavlněné nebo kokosové.

  • Vše k dostání v naší prodejně KARS v Brně, Cejl 3

   

Pozn. Paní Alena pracuje v prodejně řemeslnických potřeb KARS, kde každému vždy ráda poradí s výběrem.

Více nápadů najdete na našem Pinterestu.

  
 

 Nahoru Zpět na seznam rad a tipů