Spojte se s námiVyzkoušejte letos koupání bez chlóru

Bazén začíná být nedílnou součástí stále více zahrad a dvorků v České republice. A není se čemu divit! Kdo by nechtěl po práci skočit šipku do průzračné vody a zchladit se tak po náročném dni. Za touto čistou vodou však stojí jisté úsilí. Pokud v bazénu nemáte slanou vodu, neobejdete se pravděpodobně bez chemických pomocníků. V bazénové chemii však existují rozdíly, pojďme si říct, jaké.

Přátelštější voda pro děti, alergiky i vaše plavky

Většina bazénů na veřejných koupalištích, ale donedávna i těch soukromých, používá k docílení čisté vody bazénovou chemii, která obsahuje chlór. Ten nejen, že nešťastně barví vlasy do zelena odbarveným blondýnkám, ale zároveň může být velmi agresivní k citlivější pokožce i k očím, které nás pak nepříjemně štípou. Bezchlórová chemie je mnohem šetrnější i k plavkám a nejrůznějším bazénovým nezbytnostem, jako jsou lehátka, nafukovací hračky apod.

Co tedy místo chloru použít ?

Pokud jste se rozhodli, že letos vyzkoušíte bazénovou desinfenkci bez agresivního chloru, doporučujeme vám začít bazénovým balíčkem, který obsahuje:

  • Běžnou polymerovou dezinfekci vody, což je současně i přípravek na likvidaci řas

  • Šokovou polymerová dezinfekci nezbytnou při uvedení bazénu do provozu, řešení problémů v průběhu sezóny, zazimování bazénu

  • Přípravek na oxidaci vody, odstranění organických nečistot, projasnění vody

  • Polymerový vločkovač a zjiskřovač bazénové vody

Záleží pak na tom, zda máte bazén vetší nebo menší velikosti. Všechny přípravky si samozřejmě můžete zakoupit i zvlášt, a to pěkně z pohodlí vašeho domova na našem e-shopu.

GUAa POOL

Tato značka bechlórové bazénové chemie se nejen v České republice těší čím dál větší popularitě. Je vysoce účinná pro úpravu bazénové vody spolehlivě udrží vodu křišťálově čistou bez mikroorganismů a řas. Je vhodná nejen pro bazény, ale také pro vířivky, kde dezinfikuje vodu, likviduje řasy, dodává vodě nezbytný kyslík a odstraňuje nežádoucí pěnu.

Přípravky GUAa POOL nepoškozují stavbu ani technologii bazénu a na rozdíl od chlorových preparátů jsou ve vodě stabilní i při vyšších teplotách vody. Je ideální pro rodiny s dětmi, alergiky, astmatiky a ekzematiky. Plnohodnotně nahrazuje chlorové preparáty a nabízí daleko příjemnější koupání pro celou Vaši rodinu.

TIP: Vyzoušejte kapkový tester, díky kterému budete každý týden přesně vědět, jaké PH má váš bazén.

 

Víte, jak si svůj letní čas u bazénu užít ještě líp? Máme pro vás několik tipů s DIY návody

 

 Nahoru Zpět na seznam rad a tipů