Spojte se s námiZ krabice královnou vaší domácnosti

Všichni to známe, věci se hromadí, sem tam něco koupíte nebo něco dostanete, najdete či vyrobíte. Otázka je však – kam s tím? Říká se, že pouze inteligent dokáže zvládat chaos. Ale proč bychom ho museli zvládat, když tomu můžeme krásně předejít? V tomto návodu si řekneme, jak pomocí jutové šňůry povýšit estetiku obyčejné krabice. Tak jdeme na to.

Co budete potřebovat?

* Šňůru z juty
* Krabici
* Látku
* Tavnou pistoli
* Nůžky
* Stuhu

Všechny tyto propriety najdete v prodejně řemeslnických potřeb KARS na Cejlu 3 (až na tu krabici).

Která bude ta pravá?

Nejprve se musíte zamyslet nad tím, co budete do této krabicové krásky dávat. Potřebujete úložný prostor na DVD v obýváku? Chcete vytvořit speciální místo pro toaletní papír v koupelně? Máte chuť udělat pořádek ve spíži?
Pokud to máte promyšlené, vyberte si vhodnou velikost a tvar.

Přistřihněte jí křidýlka

A připravte ji na nový design. Vezměte si do ruky větší nůžky (nebo řezák) a ustřihněte krabici všechny části z víka. Měli byste se snažit, abyste stříhali rovně. Pokud se však stane, že trošku vybočíte, nic se neděje, protože nedokonalosti zakryje látka.  
Spodní část krabice zalepte tak, aby se neotvírala.

Jde se motat

Přichází na řadu nejdůležitější krok, kdy budete potřebovat nůžky, tavnou pistoli a šňůru. Nažhavte pistoli a jde se motat. Začněte od spodní části krabice. Nejprve si na krabici nakladete silnou vrstvu tavicí hmoty a ihned na to přitisknete šňůru. Namotávejte šňůru tak, aby k sobě byly jednotlivé vrstvy opravdu namáčklé. Mezery mezi jednotlivými patry nevypadají pěkně.  


Takhle se postupně dostanete až k horní straně krabice. Až budete mít celou krabici omotanou, lano ustřihněte a pořádně zalepte.
Ujistěte se, že na všech místech šňůra opravdu dobře drží.

Látková vystýlka

Naměřte si látku, která vám bude dobře ladit ke zbytku interiéru. Změřte si velikost dna krabice a také výšku a šířku bočních stěn. Látku určenou pro strany krabice nechte o několik centimetrů delší. Podle toho vytvořte z látky jakýsi kříž. Na všech 4 stranách udělejte zvlášť tunýlky. Poté všechny strany, kromě části s tunýlkem, sešijte.

Finální úpravy

Teď už jen krabici dozdobíme. Vezměte si ušitý objekt a dejte ho dovnitř krabice. Měly by vám čouhat jen tunýlky. Do těch navlečte stuhu, ohněte je přes vršek krabice a stuhu zavažte na mašli.

Skvělé, máte to! Už zbývá jen udělat pořádek a naskládat věci do krabice. A nezapomeňte se pochválit, jak jste šikovní!

Další inspiraci nejen pro výrobky z jutového lana, najdete na našem Pinterestu.

 

Chcete vytvářet dál? Mrkněte na naše další návody.

 

  Nahoru Zpět na seznam rad a tipů