Na základě USNESENÍ VLÁDY ČESKÉ REPUBLIKY z 21.10.2020 

jsme nuceni upravit chod našich prodejen takto:

Elektromateriál, svítidla, elektronářadí, výdejna e-shopu a zásilkovny, Ponávka 12
otevřeno - po-pá 9:00 - 17:00, sobota 8:30 - 12:00 - obsluha bude probíhat v režimu 1 + 1 (jeden prodavač + jeden zákazník)

 

Potřeby pro řemesla a hobby, Cejl 1
otevřeno - po-pá 9:00 - 17:00, sobota 8:30 - 12:00 - obsluha bude probíhat v režimu 1 + 1 (jeden prodavač + jeden zákazník)

 

Pracovní oděvy a oděvy pro zdravotnictví, ochranné prostředky, Koliště 49
otevřeno - po-pá 9:00 - 17:00, sobota 8:30 - 12:00 - obslouženi mohou být pouze firemní zákazníci a zákazníci s objednávkou vytvořenou prostřednictvím našeho eshopu www.obchod-kars.cz nebo formuláře na www.kars-brno.cz s osobním odběrem

 

Pracovní a zdravotní obuv, Koliště 49
otevřeno - po-pá 9:00 - 17:00, sobota 8:30 - 12:00 - obslouženi mohou být pouze firemní zákazníci a zákazníci s objednávkou vytvořenou prostřednictvím našeho eshopu www.obchod-kars.cz nebo formuláře na www.kars-brno.cz s osobním odběrem

 

Metrový textil, Benešova 2/4
otevřeno - po-pá 9:00 - 17:00, sobota 8:30 - 12:00 - obsluha bude probíhat v režimu 1 + 1 (jeden prodavač + jeden zákazník)

 

Standardně uvedená prodejní doba není v tuto chvíli platná. Děkujeme za pochopení.

Spojte se s námiZahradní jezírko z pneumatiky

Tak, jako se konečně navršil čas přehodit si zimní pneumatiky na letní, tak se i zahrádkáři můžou konečně pustit do své oblíbené činnosti. Co takhle využít pneumatik stejně jako řidiči a vyrobit si funkční jezírko plné leknínů? Neskutečně vám zkrášlí vaši milovanou zahradu a nastolí novou harmonii. Jak na to?

Co budete potřebovat:

* 1 velkou pneumatiku nejlépe z traktoru
* Pilku kmitavku
* Lopatu nebo rýč
* Folii nebo plachtu (najdete v Kars na prodejně ŘEMPO Cejl 3)
* Písek
* Kameny

Opotřebovaná traktorovka

Nebo klidně i kamionovka či klasická pneumatika z osobního auta, která už je opotřebená tak, že na ní nikdo jezdit nemůže. Sežeňte si  pneumatiku (nebo klidně i 2 či 3) a vyberte si na zahradě místo, kde byste nejraději jezírko měli.  

Do práce!

Před vámi je nejtěžší fáze této zahrádkářské mise. Navlékněte si pracovní rukavice a do ruky vezměte lopatu či rýč. Udělejte v zemi díru o velikosti pneumatiky. Hlubokou tak, aby guma po vložení dovnitř trošku vyčnívala. Jakmile budete mít hotovo, vysypte dno díry pískem.

 

Vypilujte to do dokonalosti

Písek je na svém místě. Položte na něj pneumatiku, sundejte pracovní rukavice a nakreslete si, kde budete řezat. Okraj uřízlé pneumatiky by měl být ve stejné výšce jako zemina okolo. Vezměte si do ruky přímočarou pilku a horní část pneumatiky oddělte od té spodní. Nebojte se, jde to jako po másle.

TIP: Jeden okraj pneumatiky by měl být o něco nižší, aby mohla případně odtékat voda, pokud bude hodně pršet.

 Jakmile budete mít hotovo, vysypte dno díry pískem.

Ani kapka nazmar

Vezměte si přichystanou folii, která by měla něco vydržet, takže nepoužívejte obyčejný tenký igelit. Přijďte k nám na prodejnu řemeslnických potřeb, rádi vám poradíme s výběrem té nejvhodnější. Vložte folii do pneumatiky a její kraje ohrňte tak, aby překryly celý vnější bok pneumatiky. Plachtu kolem dokola zatížíte kameny. Napusťte do jezírka vodu, abyste zjistili, jestli někde neuniká. Celá plachta pravděpodobně ještě pod vahou vody trošku posune a přizpůsobí.

Ozdobte ho

Zbývá už jen finální fáze. Tu funkční už máte úspěšně za sebou, takže gratulujeme. Upravte si okolí jezírka podle svých představ, můžete ho z boků ještě trochu zakrýt hlínou či kamínky, aby vypadalo přirozeně. Nasázejte kolem rostlinky a celé jezírko zútulněte. 

 

PANÍ ALENA RADÍ

  • Na dno jezírka můžeme použít kašírovanou folii. Śíře 2m, cena 76,- Kč nebo rukáv - folie šíře 1m cena 18,- Kč za metr.K výrobě věnce by bylo vhodné použít tavnou pistoli.
  • Krásně vypadá, když se kombinuje velké jezírko s malým (nebo 2 menšími) hned vedle.

 

S pneumatikami se dá pracovat opravdu všelijak, přečtěte si návod, jak si jednoduše vytvořit stylový sedák.

Další inspiraci můžete najít na našem Pinterestu.

Nahoru Zpět na seznam rad a tipů