Na základě USNESENÍ VLÁDY ČESKÉ REPUBLIKY z 21.10.2020 

jsme nuceni upravit chod našich prodejen takto:

Elektromateriál, svítidla, elektronářadí, výdejna e-shopu a zásilkovny, Ponávka 12
otevřeno - po-pá 9:00 - 17:00, sobota 8:30 - 12:00 - obsluha bude probíhat v režimu 1 + 1 (jeden prodavač + jeden zákazník)

 

Potřeby pro řemesla a hobby, Cejl 1
otevřeno - po-pá 9:00 - 17:00, sobota 8:30 - 12:00 - obsluha bude probíhat v režimu 1 + 1 (jeden prodavač + jeden zákazník)

 

Pracovní oděvy a oděvy pro zdravotnictví, ochranné prostředky, Koliště 49
otevřeno - po-pá 9:00 - 17:00, sobota 8:30 - 12:00 - obslouženi mohou být pouze firemní zákazníci a zákazníci s objednávkou vytvořenou prostřednictvím našeho eshopu www.obchod-kars.cz nebo formuláře na www.kars-brno.cz s osobním odběrem

 

Pracovní a zdravotní obuv, Koliště 49
otevřeno - po-pá 9:00 - 17:00, sobota 8:30 - 12:00 - obslouženi mohou být pouze firemní zákazníci a zákazníci s objednávkou vytvořenou prostřednictvím našeho eshopu www.obchod-kars.cz nebo formuláře na www.kars-brno.cz s osobním odběrem

 

Metrový textil, Benešova 2/4
otevřeno - po-pá 9:00 - 17:00, sobota 8:30 - 12:00 - obsluha bude probíhat v režimu 1 + 1 (jeden prodavač + jeden zákazník)

 

Standardně uvedená prodejní doba není v tuto chvíli platná. Děkujeme za pochopení.

Spojte se s námiObjevte minimalismus s návodem na lustr

Juta je vděčný materiál. Vypadá skvěle sám o sobě, ale pokud z něj vytvoříte vlastnoruční dekoraci, bude skvěle vypadat i váš interiér. Tentokrát se s KARS zaměříme na osvětlení.


Víte, že juta a světlo je skvělá kombinace? Máme pro vás hned dva nápady. Bude záležet na tloušťce juty. Malý, tlustý nebo tenký? Všechny „jutoviny“ seženete na naší prodejně.

lustr 1

Jste vyznavači minimalismu? My ano, a když se ještě skloubí s přírodními tóny jsme nadšení. A to je případ i lustru, na který vám prozradíme návod. Pokud nás sledujete pravidelně, už možná víte, jak na to, protože s podobným principem jsme pracovali v návodu na svítící řetěz. Jdeme na to.

Co budete potřebovat?

*Tenký jutový provázek

*Lepidlo

*Balónek

*Nůžky

*Pracovní rukavice

*Štětec na natírání

Bude oslava?

Budeme pracovat s balónkem a čím kulatější tím lepší. Můžete použít klasický měkký balónek na hraní ve velikosti dvacet až třicet centimetrů. Další variantou je použít nafukovací pouťový balónek. Třeba vám zůstane po nějaké oslavě. Nebo jich kupte a rovnou celé balení a oslavujte potom – až úspěšně zavěsíte svůj nový lustr.

balonky

Zasíťujte to

Oblečte si rukavice a nafoukněte balónek. Teď to bude trošku náročnější. Vaším úkolem je obmotat jutový provázek kolem balónku a to hned několikrát. Zároveň provázek potírejte lepidlem tak, aby se na míčku udržel. Nešetřete. Vynechte pouze spodní část – tudy budeme později vkládat žárovku. Vyrobte takto síťku okolo celého míčku.

 

Pokud jste otvor nevynechali – nevadí. Můžete jej zpětně jednoduše vystřihnout. A co teď? Dejte zaslouženou siestu, protože lepidlu chvilku potrvá než zaschne. Několika hodinová odpočinková pauza je fajn, nemyslíte?

 

Až bude lepidlo dostatečně suché a provázek tvrdý můžeme postoupit k demolici. Nebojte, zničit musíte jenom balónek. Šetrně jej probodněte a vytáhněte ho ze vzniklé jutové konstrukce.

...voilá!

Hotovou konstrukci zbývá pouze pověsit zavěsit a vložit do ní žárovku. Použijte nůžky a vyrobte díry, kde je třeba. A pak už stačí jenom rozsvítit. Blik. A váš úžasný minimalistický lust je na světě.

Maximum minimalismu

Zdá se vám to komplikované? Chcete mít jutový lustr hotový raz dva? I pro vás máme návod. Použijte tlusté jutové lano. Udělejte na něm pár uzlů a připevněte na něj žárovku, která musí být připevněna na stropě pomocí delšího lanka. A máte hotovo – jednoduché, že?

lustr

Jiné styly použití jutového materiálu k dekorování lamp a lustrů, najdete na našem pinterestu. Další způsoby, jak šikovně použít jutu nebo jutové lano najdete v našich dalších návodech.Nahoru Zpět na seznam rad a tipů